Şəhər və yaşayış məntəqələrinin açıqlığını, təhlükəsizliyini, davamlılığını və ekoloji dayanıqlılığını təmin etmək
11.1.1
Gecəqondularda, qanunsuz məskunlaşma yerlərində və ya qeyri-qənaətbəxş mənzil şəraitində yaşayan şəhər əhalisinin xüsusi çəkisi
11.2.1
İctimai nəqliyyata rahat çıxışı olan əhalinin xüsusi çəkisi
11.3.1
Tikilərək istifadəyə verilmiş yaşayış evlərinin sahəsinin artım tempinin əhalinin artım tempinə nisbəti
11.3.2
Şəhərsalmanın planlaşdırılmasında və şəhər təsərrüfatının idarə edilməsində vətəndaş cəmiyyətinin birbaşa iştirakını təmin edən müntəzəm və demokratik əsasla fəaliyyət göstərən strukturlara malik şəhərlərin xüsusi çəkisi
11.4.1
Məlumat toplanması planlaşdırılır
Bütün mədəni və təbii irsin qorunması və mühafizəsinə çəkilən xərclərin əhalinin hər nəfərinə düşən ümumi məbləği, maliyyə mənbələri (dövlət, özəl), irs növləri (mədəni, təbii) və idarəetmənin səviyyəsi (milli, regional və yerli/bələdiyyə) üzrə bölgüdə
11.5.1
Fəlakətlər nəticəsində həlak olmuş, itkin düşmüş və birbaşa zərər çəkmiş şəxslərin əhalinin hər 100 000 nəfərinə düşən sayı
11.5.2
Fəlakət nəticəsində yaranmış birbaşa iqtisadi itkilərin dünya ÜDM-ə faiz nisbəti
11.5.3
Fəlakətlər nəticəsində a) infrastrukturun mühüm obyektlərinə dəymiş zərər və b) əsas xidmətlərin işində dayanmaların sayı
11.6.1
Müntəzəm olaraq toplanılan və tələb olunan qaydada ləğv edilən bərk məişət tullantılarının şəhər tullantılarının ümumi kütləsində payı, şəhərlər üzrə bölgüdə
11.6.2
Şəhərlərin atmosferində mövcud olan kiçik bərk hissəciklərin (məsələn, PM2.5 və PM10 növləri) orta illik səviyyəsi (əhalinin sayına uyğun hesablanmış)
11.7.1
Hamı üçün istifadəsi əlçatan olan ictimai yerlərə aid edilən abadlaşdırılmış şəhər ərazilərinin orta çəkisi, cins, yaş və əlillik əlaməti üzrə bölgüdə
11.7.2
Son 12 ay ərzində fiziki və ya cinsi təcavüz qurbanı olmuş şəxslərin xüsusi çəkisi, cins, yaş, əlillik əlaməti və baş vermə yeri üzrə bölgüdə
11.a.1
a) əhali dinamikasını qarşılayan; b) ərazilərin tarazlı inkişafını təmin edən; və c) yerli fiskal dairəni genişləndirən milli şəhər siyasətləri və ya regionların inkişafı planları olan ölkələrin sayı
11.b.1
2015-2030-cu illərdə Fəlakət Riskinin Azaldılması üzrə Senday Çərçivə Proqramına uyğun fəlakət riskinin azaldılmasına dair milli strategiyaları qəbul etmiş və həyata keçirən ölkələrin sayı
11.b.2
Fəlakət riskinin azaldılmasına dair milli strategiyalara uyğun fəlakət riskinin azaldılması üzrə yerli strategiyaları qəbul etmiş və həyata keçirən yerli hakimiyyət orqanlarının xüsusi çəkisi
11.c.1
Şəhər infrastrukturunun və ya şəhər infrastrukturu layihələrinin dəstəklənməsinə yönəlmiş inkişaf üçün rəsmi yardımların və digər rəsmi maliyyə axınlarının ümumi həcmi, sahələr üzrə bölgüdə

Proportion of urban population living in slums, informal settlements or inadequate housing
Proportion of population that has convenient access to public transport, by sex, age and persons with disabilities
11.3.1
Ratio of land consumption rate to population growth rate
11.3.2
Proportion of cities with a direct participation structure of civil society in urban planning and management that operate regularly and democratically
11.4.1
Total per capita expenditure on the preservation, protection and conservation of all cultural and natural heritage, by source of funding (public, private), type of heritage (cultural, natural) and level of government (national, regional, and local/municipal)
11.5.1
Number of deaths, missing persons and directly affected persons attributed to disasters per 100,000 population
11.5.2
Direct economic loss attributed to disasters in relation to global gross domestic product (GDP)
11.5.3
(a) Damage to critical infrastructure and (b) number of disruptions to basic services, attributed to disasters
11.6.1
Proportion of municipal solid waste collected and managed in controlled facilities out of total municipal waste generated, by cities
11.6.2
Annual mean levels of fine particulate matter (e.g. PM2.5 and PM10) in cities (population weighted)
11.7.1
Average share of the built-up area of cities that is open space for public use for all, by sex, age and persons with disabilities
11.7.2
Proportion of persons victim of physical or sexual harassment, by sex, age, disability status and place of occurrence, in the previous 12 months
11.a.1
Number of countries that have national urban policies or regional development plans that (a) respond to population dynamics; (b) ensure balanced territorial development; and (c) increase local fiscal space
11.b.1
Number of countries that adopt and implement national disaster risk reduction strategies in line with the Sendai Framework for Disaster Risk Reduction 2015–2030
11.b.2
Proportion of local governments that adopt and implement local disaster risk reduction strategies in line with national disaster risk reduction strategies