Əhalinin hər 100 000 nəfərinə düşən qəsdən adam öldürmə qurbanlarının sayı, cins üzrə bölgüdə
Son 12 ay ərzində a) fiziki zorakılığa, b) psixoloji zorakılığa və c) cinsi zorakılığa məruz qalmış əhalinin xüsusi çəkisi
16.1.4
Hava qaraldıqdan sonra yaşadıqları ərazidə təkbaşına gəzərkən özünü təhlükəsiz hiss edən əhalinin xüsusi çəkisi
16.2.1
Son bir ayda qəyyumlar tərəfindən hər hansı fiziki cəza və (və ya) psixoloji təcavüzə məruz qalmış 1-17 yaşda olan uşaqların xüsusi çəkisi Son bir ayda qəyyumlar tərəfindən hər hansı fiziki cəza və (və ya) psixoloji təcavüzə məruz qalmış 1-17 yaşda olan uşaqların xüsusi çəkisi
16.2.2
Əhalinin hər 100 000 nəfərinə düşən insan alveri qurbanlarının sayı, cins üzrə bölgüdə
16.2.3
18 yaşınadək cinsi təcavüzə məruz qalmış 18-29 yaşda olan gənc qadın və kişilərin xüsusi çəkisi
16.3.1
Son 12 ay ərzində səlahiyyətli orqanlara, yaxud münaqişələrin həlli sahəsində rəsmi tanınan digər qurumlara və ya şəxslərə zorakılığa məruz qalmaları barədə məlumat vermiş zorakılıq qurbanlarının ( 15-49 yaşlı qadınların) xüsusi çəkisi
16.3.2
Hökm çıxarılmadan saxlanılan şəxslərin həbsdə olan şəxslərin ümumi sayında xüsusi çəkisi
16.3.3
Keçmiş iki il ərzində mübahisə yaşamış və mübahisələrin həlli üçün rəsmi və ya qeyri-rəsmi mexanizminə çıxışı əldə etmiş əhalinin xüsusi çəkisi, mexanizmin növü üzrə bölgüdə
16.4.1
Daxil və xaric olan qeyri-qanuni maliyyə axınlarının ümumi həcmi, cari qiymətlərlə, ABŞ dolları ilə
16.4.2
Qeyri-qanuni mənşəyi və ya əldə edilməsi səlahiyyətli orqan tərəfindən beynəlxalq alətlərə uyğun izlənilən və ya müəyyən edilən müsadirə edilmiş, aşkarlanmış və ya təhvil verilmiş silahların xüsusi çəkisi
16.5.1
Son 12 ay ərzində ən azı bir dəfə dövlət vəzifəli şəxslə təmasda olan və ona rüşvət verən və ya həmin dövlət vəzifəli şəxsin rüşvət vermə tələbi ilə qarşılaşmış şəxslərin xüsusi çəkisi
16.5.2
Son 12 ay ərzində ən azı bir dəfə dövlət vəzifəli şəxs ilə təmasda olan və ona rüşvət verən və ya həmin dövlət vəzifəli şəxslərin rüşvət vermə tələbi ilə qarşılaşmış şirkətlərin xüsusi çəkisi
16.6.1
Hökumətin ilkin xərclərinin ilkin təsdiq edilmiş büdcə xərclərində xüsusi çəkisi, sektorlar (büdcə təsnifatının kodları və ya analoji kateqoriyalar üzrə) bölgüdə
16.6.2
Dövlət xidmətlərindən istifadənin son təcrübəsindən razı qalmış əhalinin xüsusi çəkisi
16.7.1
Milli və yerli dövlət qurumlarında, o cümlədən a) qanunverici, b) dövlət xidməti və c) məhkəmə orqanlarında, vəzifələrin xüsusi çəkisi, milli bölgü ilə müqayisədə, cins, yaş, əlillik əlaməti və əhali qrupları üzrə bölgüdə
16.7.2
Qərarların qəbul edilməsi prosesinin inklyuziv və məsuliyyətli olduğunu hesab edən əhalinin xüsusi çəkisi, cins, yaş, əlillik əlaməti və əhali qrupları üzrə bölgüdə
16.8.1
İnkişaf etməkdə olan ölkələrin beynəlxalq təşkilatların üzvlük tərkibində xüsusi çəkisi və onların səsinin xüsusi çəkisi
16.9.1
Doğumu rəsmi orqanlar tərəfindən qeydiyyata alınmış beş yaşadək olan uşaqların xüsusi çəkisi, yaş üzrə bölgüdə
16.10.1
Son 12 ay ərzində jurnalistlərin, onlarla əlaqədə olan kütləvi informasiya vasitələri nümayəndələrinin, həmkarlar ittifaqı xadimlərinin və hüquq müdafiəçilərinin öldürülməsi, oğurlanması, zorla yox edilməsi, əsassız həbsi və işgəncə verilməsi ilə bağlı təsdiq olunmuş halların sayı
16.10.2
Vətəndaşların informasiyaya çıxışı ilə bağlı qəbul olunmuş və qüvvədə olan konstitusion, qanunverici və/və ya siyasi zəmanətlərin olduğu ölkələrin sayı
16.a.1
İnsan hüquqlarının müdafiəsi üzrə Paris prinsiplərinə uyğun fəaliyyət göstərən müstəqil milli institutların mövcudluğu
16.b.1
Son 12 ay ərzində insan hüquqları sahəsində beynəlxalq hüquqla qadağan edilmiş səbəb əsasında şəxsən özünün ayrı-seçkiliyə və ya təqibə məruz qalması ilə bağlı məlumat verən şəxslərin xüsusi çəkisi

Number of victims of intentional homicide per 100,000 population, by sex and age
Proportion of population subjected to (a) physical violence, (b) psychological violence and (c) sexual vio
16.1.4
Proportion of population that feel safe walking alone around the area they live after dark
16.2.1
Proportion of children aged 1–17 years who experienced any physical punishment and/or psychological aggression by caregivers in the past month
16.2.2
Number of victims of human trafficking per 100,000 population, by sex, age and form of exploitation
16.2.3
Proportion of young women and men aged 18–29 years who experienced sexual violence by age 18
16.3.1
Proportion of victims of violence in the previous 12 months who reported their victimization to competent authorities or other officially recognized conflict resolution mechanisms
16.3.2
Unsentenced detainees as a proportion of overall prison population
16.3.3
Proportion of the population who have experienced a dispute in the past two years and who accessed a formal or informal dispute resolution mechanism, by type of mechanism
16.4.1
Total value of inward and outward illicit financial flows (in current United States dollars)
16.4.2
Proportion of seized, found or surrendered arms whose illicit origin or context has been traced or established by a competent authority in line with international instruments
16.5.1
Proportion of persons who had at least one contact with a public official and who paid a bribe to a public official, or were asked for a bribe by those public officials, during the previous 12 months
16.5.2
Proportion of businesses that had at least one contact with a public official and that paid a bribe to a public official, or were asked for a bribe by those public officials during the previous 12 months
16.6.1
Primary government expenditures as a proportion of original approved budget, by sector (or by budget codes or similar)
16.6.2
Proportion of population satisfied with their last experience of public services
16.7.1
Proportions of positions in national and local public institutions, including (a) the legislatures; (b) the public service; and (c) the judiciary, compared to national distributions, by sex, age, persons with disabilities and population groups
16.7.2
Proportion of population who believe decision-making is inclusive and responsive, by sex, age, disability and population group
16.8.1
Proportion of members and voting rights of developing countries in international organizations
16.9.1
Proportion of children under 5 years of age whose births have been registered with a civil authority, by age
16.10.1
Number of verified cases of killing, kidnapping, enforced disappearance, arbitrary detention and torture of journalists, associated media personnel, trade unionists and human rights advocates in the previous 12 months
16.10.2
Number of countries that adopt and implement constitutional, statutory and/or policy guarantees for public access to information
16.a.1
Existence of independent national human rights institutions in compliance with the Paris Principles
16.b.1
Proportion of population reporting having personally felt discriminated against or harassed in the previous 12 months on the basis of a ground of discrimination prohibited under international human rights law