2025-ci il iyul ayının 29-da Dövlət Statistika Komitəsinin inzibati binasında statistik məlumatların istifadəçiləri ilə “Dayanıqlı inkişaf statistikası və regionlar statistikası sahəsində əldə olunmuş nailiyyətlər” mövzusunda görüş keçirilib. Tədbirdə İqtisadiyyat, Ədliyyə, Xarici İşlər, Daxili İşlər, Ekologiya və Təbii Sərvətlər, Fövqəladə Hallar, Elm və Təhsil nazirliklərinin, Azərbaycan Respublikasının Baş Prokurorluğunun, Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyi və Minatəmizləmə Agentliyinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Dövlət Statistika Komitəsinin Dayanıqlı inkişaf statistikası şöbəsinin əməkdaşları “Dayanıqlı inkişaf statistikası sahəsində əldə olunmuş nailiyyətlər”, “Regionlar statistikası sahəsində əldə olunmuş nailiyyətlər” mövzusunda təqdimatlarla çıxış edərək iştirakçıları dayanıqlı inkişaf statistikası və regionlar statistikası sahəsində görülmüş işlər, əldə olunmuş nailiyyətlər, mövcud problemlər, həyata keçirilməsi planlaşdırılan tədbirlər, milli 18-ci DİM göstəriciləri və onların metodologiyaları və s. məsələlərlə bağlı məlumatlandırmış, onları maraqlandıran sualları cavablandırmışlar.

"The event on "Achievements on Sustainable development statistics and Regional statistics" was held
On July 29, 2025, the meeting with users of statistical data on topic "Achievements on Sustainable development statistics and Regional statistics" was held in the administrative building of the State Statistical Committee. Representatives of the Ministries of Economy, Justice, Foreign Affairs, Internal Affairs, Ecology and Natural Resources, Emergency Situations, Science and Education, the Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan, the Space Agency of the Republic of Azerbaijan, and the Mine Action Agency attended the event.
Employees of the Department of Sustainable Development Statistics of the State Statistical Committee made presentations on "Achievements on Sustainable development statistics", "Achievements on Regional statistics" and informed the participants about the work done on achievements, existing problems, planned actions in the field of sustainable development statistics and regional statistics, as well as the national 18th SDG indicators and their methodology, answered the questi that interested them.